چگونه با اینفلوئنسر مارکتینگ برند خود را معروف کنیم؟

1397/04/25
اینفلوئنسر مارکتینگ برای شبکه های اجتماعی
25 تیر
مدت زمان : 9 دقیقه
نویسنده : پیمان حسنی

حتماً تا به حال اسم افراد تأثیرگذار شبکه های اجتماعی یا همان اینفلوئنسرها (Influencer) به گوشتان خورده است. اینفلوئنسرهای شبکه های اجتماعی بخش بسیار مهمی از استراتژی های بازاریابی را تشکیل داده و به برندها کمک می کنند تا ارتباطات ارزشمندی با مخاطبین خود در شبکه های اجتماعی ایجاد کنند. علت ترند شدن اینفلوئنسرها این است که به کمک آنها می توان مسیر میانبر را طی کرده و به سرعت برند خود را در شبکه های اجتماعی شناخته شده کنیم. اما اینفلوئنسر مارکتینگ چیست ؟

 

اینفلوئنسر مارکتینگ چیست و معرفی اینفلئونسرها

اینفلوئنسرها همانطور که از نام آن ها پیداست، کاربرانی تأثیرگذار در فضای مجازی هستند که به مشتریان احتمالی کمک می کنند تا در این شبکه ها به شکل آسان تری برای خرید تصمیم گیری کنند. آنها می توانند وبلاگ نویس، بررسی کننده محصول، متخصص یا هر کسی که اطلاعات مؤثقی دارد باشند. نکته مهم، شناسایی اینفلوئنسرهایی است که مرتبط با زمینه کاری ما باشند.

انواع اینفلوئنسرهای شبکه های اجتماعی

بهترین روش برای پیدا کردن اینفلوئنسرهای مناسب در شبکه های اجتماعی این است که خود را جای کاربر گذاشته و ببینید کدام اینفلوئنسرها بیشترین اعتبار را نزد کاربران دارند. اگر خودتان بخواهید برای خرید تصمیم گیری کنید قطعاً به دنبال پیدا کردن معتمدترین و مطمئن ترین فرد خواهید گشت.

تحقیقی که توسط سایت Nielsen انجام گرفته شده است نشان می دهد تنها %33 از مصرف کنندگان به تبلیغات اعتماد می کنند و %90 آنها فقط براساس توصیه ها تصمیم گیری می کنند. بوسیله اینفلوئنسرها می توانید کاری کنید تا مشتریان به خرید کردن از شما تشویق شوند.

 

چرا به اینفلوئنسرهای شبکه های اجتماعی نیاز داریم؟

همانطور که گفته شد کاربران به توصیه های افراد معتبر بیشتر از هر نوع تبلیغ دیگری اعتماد می کنند. با همکاری با اینفلوئنسرهای شبکه های اجتماعی قدم خوبی در مسیر نمایش وجهه انسانی کسب و کار خود برمی دارید. اگر اینفلوئنسری که فالوورهای زیادی در شبکه های اجتماعی دارد پستی ارسال کند، تأثیر آن بسیار بیشتر از یک توئیت معمولی از جانب حساب برند شما خواهد بود.

مثالی از اینفلوئنسر مارکتینگ در اینستاگرام

 

در تصویر  بالا کمپانی worldmarket برند modishco که خدمتی برای او انجام داده را تبلیغ کرده است. اولی 553 هزار فالوور دارد و دومی 557 عدد! با انتشار این پست کمپانی ناشناخته به سرعت آگاهی از برند خود را افزایش می دهد.

 

چرا باید از اینفلوئنسرها استفاده کرد؟

 

دسترسی به هسته دموگرافیک

به کمک اینفلوئنسرها بیش از هر روش دیگری می توان به هسته جمعیت شناسی مخاطبین (Demography) دسترسی پیدا کرد. برای بسیاری از برندها به کارگیری اینفلوئنسرها در ویدیوها تأثیرگذاری بسیار بیشتری نسبت به تکنیک های بازاریابی سنتی داشته است. محبوبیت فیسبوک و اینستاگرام سبب شده تا کاربران به استفاده بیشتری از ویدیوها روی بیاورند. تحقیقی که توسط Cisco انجام شده نشان می دهد تا سال 2019 بیش از 80% ترافیک اینترنت به ویدیوها تعلق خواهد داشت.

به کمک ویدیوهایی که در آنها اینفلوئنسرها هستند می توانید به طیف گسترده تری از مخاطبین خود دسترسی پیدا کنید. مناسب ترین اینفلوئنسرها آنهایی هستند که در حال حاضر در حال به اشتراک گذاری محتواهایی شبیه برند شما هستند.

 

ایجاد روابط بلند مدت

همکاری با اینفلوئنسرها سبب شکل گیری روابط صمیمی و طولانی مدت می شود. این در حالی است که از همکاری با وکلای کمپانی ها روابطی کوتاه مدت و صرفاً تجاری شکل خواهند گرفت.

 

بهبود سئو

یکی از پایه های افزایش ترافیک سایت لینک سازی با سایت های ارزشمند است. همچنین به کمک اینفلوئنسرها می توانید رتبه سایت خود را هم در موتورهای جستجو بهتر کنید. اینفلوئنسرها با انجام کارهای زیر سایت شما را بهینه می کنند:

 • اشاره به نام برند: کاربران هر چه بیشتر در مورد برند شما صحبت کنند احتمال به اشتراک گذاری، پست کردن و کامنت گذاشتن بیشتر می شود. مجموعه این عوامل ترافیک ارگانیک را افزایش خواهد داد.
 • بک لینک های ارزشمند: یکی از ستون های مهم سئو، دریافت بک لینک است که منجر به افزایش اعتبار سایت می شود. به کمک لینک سازی با سایت های اینفلوئنسر اعتبار سایت خود را بالا خواهید برد.

 

نحوه شناسایی اینفلوئنسرهای شبکه های اجتماعی

قبل از هر چیز باید تحقیق کنید. فراموش نکنید که تعداد فالوورها ملاک انتخاب اینفلوئنسر نیست؛ به جای آن باید به تعداد به اشتراک گذاری های هر پست، اعتبار دامنه، نرخ ریتوئیت ها و اعتبار صفحه توجه کنید. برای آنالیز شبکه های اجتماعی از ابزارهایی مثل BuzzSumo استفاده کنید. به کمک این ابزار می توانید بر اساس کلمه کلیدی، بهترین و محبوب ترین پست ها را پیدا کنید.

 

لینکدین

در این شبکه مجموعه ای از متخصصین گردهم آمده اند و پیدا کردن اینفلوئنسرهای مناسب بیش از پیش آسان تر شده است. کافی است در نوار جستجوی این سایت کلمه کلیدی مرتبط با زمینه کاری خود را وارد کنید تا لیستی از کاربران درجه دوم نمایش داده شوند. سپس می توانید از بین آنها اینفلوئنسرهای دلخواه را پیدا کرده و اقدامات زیر را انجام دهید:

 • قبل از اضافه کردن آنها به شبکه خود فعالیت های آنان را لایک کنید،
 • زیر پست های آنها کامنت های سپاسگذاری یا پرسشی بگذارید،
 • در گروه هایی که عضو هستند عضو شوید،

بعد از این کارها آنها را به شبکه خود اضافه کرده و با ارسال پیام درخواست همکاری بفرستید.

 

توئیتر

توئیتر شبکه دیگری است که می توانید در آن اینفلوئنسرها را شناسایی کرده و با آنها ارتباط برقرار کنید. جستجوی پیشرفته توئیتر به شما امکان می دهد تا مخاطبین هدف یا اکانت های مرتبط به زمیه کاری خود را پیدا کنید. به کمک ابزارهای آنالیتیک، ترندها و هشتگ های مرتبط با زمینه کاری خود را پیدا کنید. زمانی که موضوعات مرتبط به برند خود را پیدا کردید با جستجو در پست ها اینفلوئنسرهای دلخواه را پیدا کنید.

 

راه اندازی کمپین به کمک اینفلئونسرها

زمانی که اینفلوئنسرهای مدنظر را پیدا کردید زمان برپایی کمپین تبلیغاتی فرا می رسد. قبل از این کار اهدافی که قرار است به آنها دست پیدا کنید را مشخص کنید. به کمک روش های زیر می توانید از اینفلوئنسرها درخواست کنید تا در کمپین شما فعالیت کنند:

 • نویسنده میهمان
 • پست اسپانسر
 • شرکت در همایش ها
 • همکاری تجاری
 • درخواست نوشتن نقد و بررسی برای محصول
 • اهدای رایگان محصول به اینفلوئنسرها

 

سود دوطرفه

فراموش نکنید که اینفلوئنسرها هم به دنبال سود بردن از همکاری با شما هستند، بنابراین باید طوری هدفگذاری کنید که هر دو طرف از این همکاری سود ببرند. بهترین روش این است که هر دو طرف به تولید محتوا از دیگری پرداخته تا آگاهی عمومی از برند برای هر دو طرف افزایش پیدا کند.

 

جمع بندی

تولید محتوای جذاب و درگیر کننده یکی از سخت ترین کارهاست، ولی به کمک اینفلوئنسرها می توانید برند خود را در مسیر درست قرار داده و تمرکز خود را بر روی روابط طولانی مدت بگذارید. فراموش نکنید که استفاده نادرست از اینفلوئنسرها نهایتاً سبب آسیب زدن به برند شما خواهد شد. بنابراین با کمی تلاش، تحقیق و همکاری دوجانبه می توانید همکاری مفیدی ترتیب داده و هویت برند خود را قوی کنید.

مقاله مشابه

Simmilar Blog
مدت زمان مطالعه 4 دقیقه

آموزش سئو با طعم نیکوکاری در آکادمی وبسیما

به طور حتم هیچ ارتباطی میان دانش سئو و کودکان پروانه ای نیست. تاریخ...

مدت زمان مطالعه 10 دقیقه
بررسی نوآوری مداوم و نوآوری تحول آفرین

بررسی نوآوری مداوم و نوآوری تحول آفرین: در تعامل یا در تقابل؟

در این مقاله، ابتدا به توضیح کوتاهی در مورد نوآوری تحول آفرین و معرفی...

مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
پوستر رویداد فریلنسینگ فریلند

فریلند، اولین همایش اصول فریلنسینگ برگزار می‌شود

پونیشا به عنوان یکی از اولین پلتفرم‌های آنلاین برون‌سپاری پروژه‌ها، تأثیر قابل توجهی در...

(No Ratings Yet)

نظرات کاربران

User Comments