درباره زرافه ای که مینویسد

مجله زرافه با شعار “یک سر و گردن بالاتر” از سال 1393 کار خود را به طور رسمی آغاز نمود. اولین نسخه های مجله زرافه در قالب کتاب الکترونیک در دسترس علاقه مندان قرار گرفت و توانست از همان ابتدا نظر بسیاری از هواداران دنیای وب و کسب و کار را به خود جلب کند. هنوز مدت زیادی از آغاز فعالیت زرافه نگذشته بود که دریافت بازخوردهای مثبت خوانندگان مجله که بعضا از روستاهای دور دست ایران بودند، ما را بر آن داشت تا با اهتمام و تمرکز بیشتری محتوای زرافه را به مرحله تولید برسانیم.
لذا زرافه مدت زمان تقریبا 2 ساله را صرف تقویت نیرو، غربال محتوا و مدرن سازی مقالات نمود. ماحصل کار، زرافه ای گسترده تر با پوشش حداکثری موضوعات بروز وب، تکنولوژی و سبک زندگی شد. از آنجا که دیگر یک کتاب الکترونیک پاسخگوی ارائه حجم اطلاعات زرافه نبود، وبسایت فعلی با مشارکت طراحان و کدنویسان شرکت وبسیما و همچنین تحلیلگران این مجموعه راه اندازی گشت تا به خوبی پاسخگوی نیاز مخاطبان مجله باشد.

رویکرد محوری مجله زرافه پیرامون کسب و کارهای نوپا یا استارتاپ ها می باشد. در نظر داریم تا طی برنامه ریزی مدون و سلسله مطالب پیوسته، خطی روشن را برای علاقه مندان به این حوزه و یا کسانی که پای در این مسیر نهادند ترسیم نماییم. همنشینی با بنیانگذاران و مدیران ده ها استارتاپ ریز و درشت و آزمون و خطاهای بسیار در زمینه کسب و کار آنلاین، موجب شده تا آنچه زرافه مینویسد از اعتبار قابل قبولی برخوردار بوده و خواننده بداند که صرفا مباحث تئوریک را مطالعه نمیکند.

یکی دیگر از نکاتی که زرافه همواره به آن تاکید داشته، مسئله آموزش و آگاهی بخشی است. این روزها آموزش صحیح بیش از هرچیزی میتواند تضمینی برای موفقیت در آینده باشد. بخش قابل توجهی از مطالب زرافه در حوزه آموزش است و کسانی که به دنبال راه اندازی یک کسب و کار آنلاین هستند و یا میخواهند استارتاپ خود را راه اندازی کنند بیش از سایرین مخاطب مقالات ما هستند. البته همواره مقالات متعددی نیز نوشته میشوند که مخاطب عام دارند و از نوجوانان گرفته تا خانم های خانه دار دعوت به استفاده از مطالب مجله میکنند.

یکی از مواردی که زرافه بر آن تاکید بسیاری داشته، گزینش اعضای تیم تحریریه بوده است. هدف ما انتخاب افرادی آگاه و متخصص در حوزه کاری خود بوده تا بدینوسیله، دستانی توانمند، محتوای توانمند تولید کنند که بتواند افراد توانمندی را راهنمایی کند. تیم طراحی گرافیک و تیم تولید محتوای زرافه با هدایت سردبیر مجموعه، برنامه ای منظم و از پیش تعیین شده ای را برای خلق محتوای مجله سرمشق خود قرار دادند که خوشبختانه تا کنون تمامی اهداف مجله محقق شده است.

درباره تیم تولید محتوای زرافه

میتوان گفت علاوه بر تیم تولید محتوا، تمام اعضای مجله شامل سردبیر و تیم طراحی گرافیک، به نوعی به کار تولید محتوا برای مجله زرافه مشغولند. از نظر ما محتوای ارزشمند به معنی ارج نهادن به نگاه و انتخاب کاربران است. از این رو سعی شده تا در کنار تولید محتوای متنی با کیفیت، تمامی المان های دیداری و شنیداری تولید شده در مجله مانند تصاویر، ویدئوها و پادکست ها در سطح کیفی قابل قبولی باشند. این روزها صرفا یک متن ساده شاید نتواند مفهوم را به درستی منتقل کند، از این رو همواره تولید محتوای ویدئویی و صوتی را در برنامه داشتیم تا در صورت لزوم از آنها نیز برای جلب رضایت مخاطب استفاده نماییم.