هکاتون، شهر هوشمند در الکامپ

1398/04/19
هکاتون شهر هوشمند در الکامپ
19 تیر
نویسنده : سید مهدی رئوف

هکاتون نام یک رویداد برای برنامه‎نویسیان است. در این رویداد برنامه‎نویسان و دیگر افراد علاقمند به فناوری، به منظور توسعه و یا ساخت یک نرم‎افزار و یا اپلیکیشن جدید در کنار یکدیگر جمع می‎شوند. قرار است تا در این رویداد چالش‎های مطرح شده در یک چارچوب و محدویت زمانی، با همکاری فشرده تیمی حل ‏شوند. هدف هکاتون معمولا از پیش تعریف شده است، اما خلاقیت و حل خلاقانه مسئله و نحوه استفاده از داده‎ها برای هکاتون در الویت قرار دارد.
نوآوری تهران هوشمند، ترکیبی از نوآوری و خلاقیت است. در این رویداد از تمام افراد و تیم ‏های نوآور و فناور دعوت به عمل می ‏نماید تا در قالب یک تیم، راهکارها، خدمات، اپلیکیشن و یا پروژه خود را با استفاده از دروازه‎های برنامه ‏نویسی (API) شهرداری تهران، به منظور ارتقا هوشمندی و زیست‌پذیری شهر تهران، ارائه دهند. لازم به ذکر است این دومین رویداد هکاتون تهران هوشمند است که با پشتیبانی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران برگزار می گردد.

هدف برگزاری رویداد هکاتون چیست؟

هدف از برگزاری رویداد هکاتون مشارکت همگانی در پویایی شهر، نظارت مستمر بر عملکرد خدمات شهروندی، شفافیت و پاسخگویی در شهر و همچنین افزایش زیست پذیری شهر تهران است.

ثب نام در رویداد هکاتون شهر هوشمند الکامپ

شتابدهنده دیموند، مجری رویداد چالش نوآوری تهران

شتابدهنده دیموند به عنوان مجری رویداد هکاتون، شهر هوشمند در الکامپ نقش تسهیل گر را ایجاد می کند تا با همراهی و حمایت تیم ها برای تبدیل ایده به یک محصول کاربردی نقش موثری داشته باشد. همچنین در این مسیر امکان برخورداری تیم‎ها از تجربه و دانش منتورها و مشاوران و همچنین آشنایی با پروژه‎ها و کسب و کارهای مشابه و تجربیات حاصل از موفقیت و شکست آنها فراهم شده است.

رویداد هکاتون چه زمانی برگزار می شود؟

رویداد هکاتون در تاریخ 27 الی 29 تیر ماه همزمان با برگزاری نمایشگاه الکامپ برگزار خواهد شد. دانشجویان، برنامه نویسان، طراحان و استارتاپ ها می توانند با تشکیل تیم های 2 تا 5 نفره نسبت به ثبت نام خود در این رویداد اقدام کنند.

 

مقاله مشابه

Simmilar Blog
مدت زمان مطالعه
هکاتون شهر هوشمند در الکامپ

هکاتون، شهر هوشمند در الکامپ

هکاتون نام یک رویداد برای برنامه‎نویسیان است. در این رویداد برنامه‎نویسان و دیگر افراد...

مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
اولین دورهمی آرتمیس در آکادمی وبسیما برگزار شد

اولین دورهمی آرتمیس در آکادمی وبسیما برگزار شد

اولین جلسه از رویداد بانوان فعال در حوزه کسب و کار در آکادمی وبسیما...

مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
آرتمیس، اولین دورهمی ویژه بانوان فعال در حوزه کسب و کار

آرتمیس، اولین دورهمی ویژه بانوان فعال در حوزه کسب و کار

حضور اثرگذار بانوان فعال در حوزه کسب و کار در یک دهه اخیر نشان...

(No Ratings Yet)

نظرات کاربران

User Comments