روز جهانی آرزو

روز جهانی آرزو
نویسنده : سید مهدی رئوف

روز جهانی آرزو هر ساله در روز 29 آوریل جشن گرفته می شود و هزاران نفر در سراسر کره زمین این روز را گرامی می دارند. هرساله 48 کشور جهان به طور رسمی این روز را جشن می گیرند. در این روز مردم برای کودکانی که از بیماری های مختلف رنج می برند آرزو می کنند. این روز در سراسر جهان جشن گرفته می شود و هرکسی نیز می تواند با استفاده از تبلیغ این روز در شبکه های اجتماعی، اهدای کمک به خیریه ها و انجمن ها و موسسات مرتبط با کودکان مبتلا به بیماری های خاص در این جشن شرکت کند.

 

رویداد روز جهانی آرزو

 

تاریخچه به وجود آمدن روز جهانی آرزو

در سال 1980 یک کودک به نام کریس که از بیماری سرطان خون رنج می برد آرزو داشت که یک افسر پلیس شود. وقتی یکی از مامورین پلیس از خواسته او خبر دار شد تصمیم گرفت آرزوی او را برآورده کند و به این ترتیب کریس به مدت یک روز به عنوان افسر پلیس فعالیت کرد. وقتی که مردم از این موضوع باخبر شدند ایده برآورده کردن آرزوی کودکان به نظرشان جالب می آمد. بعد از این ماجرا موسس خیریه ای با آرمان برآورده کردن آرزوی کودکان بیمار تاسیس شد و به یکی از مشهور ترین خیریه های جهان تبدیل شد. اکنون این موسسه خیریه سی و چهارمین سال فعالیت خود را نیز تجربه کرده است و تا به حال توانسته است که آرزوی 334 هزار کودک را برآورده کند.

 

تاریخچه به وجود آمدن روز جهانی آرزو

 

برآورده کردن آرزوی کودکان مبتلا به بیماری های خاص

هر ساله این موسسه خیریه امید دارد تا با جذب کمک های بیشتر بتواند آرزو های بیشتری را برآورده کند. هر ساله کودکان زیادی هستند که می توانند با رسیدن به آرزوهای خود و کسب امید الهام بخش زندگی های دیگری باشند، اما این اتفاق بدون کمک های جمعی و عمومی اتفاق نخواهد افتاد.

حمایت از کمپین روز جهانی آرزو و این حرکت می تواند آرزوهای کودکان بیشتری را برآورده کند و باعث امید بخشی این کودکان به میلیون ها بیمار و غیر بیمار شود. حمایت کنندگان رویداد روز جهانی آرزو در قالب برنامه ها و جشن هایی این روز را جشن می گیرد و همچنین در قالب فعالیت های آنلاین و در شبکه های اجتماعی نیز به گرامیداشت روز جهانی آرزو می پردازند. شما هم می توانید با هشتگ #worldwishday کمپین روز جهانی آرزو را دنبال کنید و با آن همراه شوید.

 

همه چیز درباره روز جهانی آرزو

 

شرکت متل Mattel اسپانسر بین المللی این موسسه از سال 2011 به حمایت از این موسسه خیریه می پردازد. این کمک ها شامل کمک های نقدی و غیر نقدی مانند تبلیغات در شبکه های اجتماعی نیز می باشند و البته توانسته است تا به حال آرزوهای زیادی را اعم از اسباب بازی ها و هر آرزوی دیگری را برای این کودکان برآورده کند.

شما هم می توانید به شبکه جهانی حامیان این موسسه خیریه (Make-A-Wish) بپیوندید و با شیوع کمپین روز جهانی آرزو در شبکه های اجتماعی و ایجاد آگاهی عمومی نسبت به آن و همچنین با کمک های مالی خود تغییراتی اساسی در زندگی این کودکان به وجود بیاورید و تجربه های جدیدی برای آن ها خلق کنید.