روز جهانی بازی های ویدیویی

روز جهانی بازی های ویدیویی
مدت زمان : 3 دقیقه
نویسنده : سید مهدی رئوف

روز جهانی بازی های ویدیویی یک رویداد جذاب برای تمام علاقه مندان بازی های ویدیویی است که در روز 8 جولای هر سال جشن گرفته می شود. یک روز برای جشن گرفتن گیمرها. با توجه به این که امروزه بازی ها پیشرفت های زیادی داشته اند، باید به هنر و علمی که پشت آن است نیز توجه کنیم و قدردان این همه پیشرفت باشیم. از طرفی بازی ها به حقیقت و واقعیت نزدیک تر می شوند و گویا از طرفی دیگر شاید بسیاری از بازی ها ماکتی برای آینده ی دنیای پیش رو باشند.

بنابراین دنیای بازی های ویدیویی را دست کم نگیرید. البته به یاد داشته باشید که بازی های ویدیویی منحصر به نوعی خاص از دستگاه های بازی نمی باشند و هر نوع از دستگاه الکترونیکی که امکان بازی با آن وجود داشته باشد در این دسته قرار می گیرند. برای مثال می توانیم به بازی های انواع کنسول و بازی های گوشی های هوشمند و کامپیوتر تا همان گیم های دستی دوست داشتنی دیروز اشاره کنیم. دراین مطلب کمی در مورد این روز جذاب برای شما می گوییم.

 

روز جهانی بازی های ویدیویی و آتاری

 

روز جهانی بازی های ویدیویی

روز جهانی بازی های ویدیویی روز سیستم های بازی ویدیویی و بازی هایی است که به نوبه خود توانستند طوفانی در عرصه بازی های ویدیویی ایجاد کنند و طرفداران زیادی به دست بیاورند. کنسول هایی مانند آتاری، نینتندو یا ایکس باکس که روش بازی های ویدیویی را تغییر دادند و کودکان را ساعت ها پشت صفحه های نمایش نگه داشتند. دهه 1980 زمانی بود که با پیشرفت تکنولوژی های بازی های ویدیویی دسترسی به این بازی ها بیشتر شد. راستی میدانستید بنیانگذاران شرکت اپل (استیو جابز، استیو وزنیاک) برای غول صنعت بازی ویدیویی آتاری کار می کرده اند؟ یکی از اولین بازی های مشهور آتاری که در سال 1972 منتشر شد پونگ نام داشت. این بازی ویدیویی یک بازی تنیس روی میز بود.

مدت ها پیش و قبل از عرضه بازی های ویدیویی به بازار شاید وسایل بازی کودکان به چندین اسباب بازی محدود می شد، اما امروزه بازی های ویدیویی همه چیز را تغییر داده اند و قبل از اینکه بازی قبلی را تمام کنید سه بازی جدید به بازار عرضه شده اند. امروزه می توانید بازی های با کیفیتی بر روی گوشی هوشمند خود نصب کنید و هر جا که هستید از وجود آن ها لذت ببرید.

 

بازی کردن در روز جهانی بازی های ویدیویی

 

جشن روز جهانی بازی های ویدیویی

اگر دوست دارید در روز جهانی بازی های ویدیویی شریک بشوید چه راهی بهتر از انجام دادن بازی های کامپیوتری وجود دارد؟ اگر هنوز اهل بازی های ویدیویی هستید که هیچ، اما اگر مدتی است که سمت این بازی ها نرفته اید پیشنهاد می کنیم زمانی را به آن اختصاص دهید و این تجربه جذاب را بعد از مدت ها تجربه کنید. البته مراقب باشید درگیر اعتیاد به آن ها نشوید. پیشنهاد جذابی دیگر این است که چند نفر از دوستان دور هم جمع شوید و به شکل دسته جمعی مشغول به بازی شوید. البته از آنجایی که هرکس در یک سبک بازی به خصوص استعداد دارد پیشنهاد می کنیم دست از سر آن فیفا بردارید و بازی های دیگری را هم تجربه کنید. همچنین می توانید از بازی های آنلاین بهره ببرید و زمان لذت بخشی برای خود ایجاد کنید. بازی کردن بازی های ویدیویی قدیمی نیز می تواند برای شما حس جالبی باشد. تنقلات را فراموش نکنید.