روز منشی و کارمندان اداری

روز منشی و کارمندان اداری
نویسنده : سید مهدی رئوف

روز منشی نقش پر رنگ و پر اهمیت منشی ها و کارمندان اداری را در سراسر اقتصاد امروزی جهان نشان می دهد. روز منشی امسال در تقویم میلادی در روز 25 آوریل قرار گرفته است که در تقویم شمسی مصادف با روز 8 اردیبهشت ماه می باشد.

 

جشن روز منشی و کارمندان اداری

روز منشی در کشور های زیادی در جهان جشن گرفته می شود. در این روز کارکنان و سرپرستان برای قدردانی از زحمات منشیان در زمینه ساماندهی امور برنامه هایی تدارک می بینند. این روز برای گرامیداشت ارزش و پر رنگ تر کردن نقش و اهمیت شغل منشی گری در شرکت ها و کسب و کارها برگزار می شود. البته در ابتدا هدف از ایجاد این روز تشویق و ترغیب افراد بیشتری برای یادگیری حرفه منشی گری و مهارت های ارتباطات اجتماعی بود. در حال حاضر این روز به عنوان یک تعطیلی رسمی جشن گرفته نمی شود.

منشی

 

همه چیز در مورد روز منشی

در طول جنگ جهانی دوم، نیاز به منشی ها و کارمندان اداری با مهارت لازم بخصوص در کشور آمریکا افزایش یافت. جامعه ملی منشیان و کارمندان اداری شکل گرفت تا نقش منشیان و کارمندان اداری را در اقتصاد بشناسد و به بهبود و افزایش مهارت های شخصی آن ها بپردازد و افراد بیشتری را نیز به این شغل جذب کند. نام این جامعه در سال 1981 به نام سازمان منشیان بین المللی تغییر کرد و سرانجام درسال 1998 نیز به نام جامعه کارمندان اداری و ادمین های حرفه ای تغییر کرد. تغییر در نام این جامعه باعث تغییر در طبیعت وظایف این سازمان و تغییر در شرایط و مسئولیت های اعضای این سازمان شد. اکنون این سازمان وجهه ای جهانی پیدا کرده و به اموری مانند آموزش و تمرین در بعدی جهانی می پردازد.

 

روز منشی

 

روز منشی برای اولین بار در سال 1952 و با همکاری سازمان بازرگانی و حمایت چندین سازمان و کارخانه برگزار شد. در ابتدا یک هفته به این مناسبت اختصاص داشت، اما بعد ها روز چهارشنبه این هفته به عنوان این مناسبت انتخاب شد. بعد ها به مرور زمان این مناسبت بیشتر شناخته شد و از رویدادی ملی به رویدادی مشهور تر تبدیل شد. در سال 2000 نیز نام این روز و این هفته به روز مدیران و کارمندان اداری حرفه ای تغییر پیدا کرد. با تغییر این نام مسئولیت های کارمندان اداری حرفه ای نیز تغییر پیدا کرده است. این رویداد امروزه در محیط های کاری مختلف در سراسر جهان برگزار می شود. در طول گذشت سال ها نام این رویداد و این روز بارها تغییر کرده است و هر بار این اسم نقش ها و مسئولیت های جدیدی را برای آن به وجود آورده است.

اگر علاقه دارید که با رویداد های بیشتری آشنا شوید می توانید در صفحه رویداد ها مقالات بیشتری پیدا کنید.