10 – روز جهانی ایدز

AIDS
نویسنده : giraffemag

خوشبختانه اطلاع رسانی درمورد بیماری ایدز در سال های گذشته به قدری خوب بوده است که حتی کودکان در سنین پایین نیز با این بیماری تا حدودی آشنایی پیدا کرده اند. با این حال این بیماری همچنان جای توضیحات و اطلاع رسانی های بسیاری برای جامعه ی ما دارد. از اطلاع رسانی درمورد شیوه های انتقال بیماری گرفته تا برخورد با افراد مبتلا به این بیماری.

ایدز یک بیماری مربوط به سیستم ایمنی بدن که در سه مرحله اصلی رخ می دهد. عفونت حاد، نهفتگی و در نهایت مرحله بیماری یا ایدز. در نخستین مرحله علائمی مانند عفونت و شاید شبیه آنفولانزا فرد را درگیر خواهد کرد، در مرحله نهفتگی که ممکن است حتی چندین سال طول بکشد هیچ نشانه ی خاصی از این بیماری در فرد نشان داده نمی شود و در نهایت در مرحله ی بیماری، سلول های دفاعی بدن فرد به کمترین میزان خود کاهش پیدا خواهد کرد.

خبر خوش اینکه در آخرین تحقیقات صورت گرفته در موسسه تحقیقاتی اسکریپس کالیفرنیا یافته هایی مبنی بر درمان این بیماری کشف شده که امید به درمان این بیماری را در مبتلایان به آن به شدت افزایش داده.

اما قصد داریم زاویه نگاه مجله اینترنتی زرافه به این بیماری و این روز را کمی متفاوت کنیم و به تلاش هایی که هنرمندان و کسب و کارهای متفاوت در زمینه تبلیغات درباره این روز انجام داده اند بپردازیم. در ادامه مجموعه ای از بهترین تبلیغات و کارهای هنری درباره ی این بیماری را با هم مرور می کنیم.