احساس موفقیت در پایان روز کاری، تکه گمشده پازل کار شما

1396/11/10
عادات خوب محیط کار
10 بهمن
نویسنده : giraffemag

روزهایی را به یاد آورید که در پایان آن احساس موفقیت می کردید و با حسی خوب محل کارتان را ترک می کردید.احساس مفید بودن عمیقا قلبتان را پر کرده بود و با انرژی مثبت محل کارتان را برای داشتن شبی خوب ترک می کردید؛ حتما تا به حال احساسی برعکس این مورد را نیز تجربه کرده اید. یک روز کاری که در پایان آن احساس ناخوشایندی داشتید و به دلیل ناراضی بودن از فعالیت های روزانه تان احساس خوبی نداشتید. تا به حال فکر کرده اید که ای کاش راهی وجود داشت تا با استفاده از آن هر روزتان با احساسات خوب و سرشار از حس موفق بودن به پایان می رسید؟ این راه وجود دارد!

برای داشتن احساس موفقیت چه باید کرد؟

موفقیت یک زنجیره ی به هم پیوسته از نتایج عادت های مثبتی است که در خودتان به وجود می آورید. برای احساس موفقیت داشتن نیز عادت هایی وجود دارند که می توانید با تمرین کردن آنها هر روزتان را با احساسات مثبت به پایان برسانید.

 

یک دفترچه سپاسگزاری داشته باشید

دفترچه های سپاسگزاری معجزه می کنند. تنها با نوشتن چند جمله در اول هر روز می توانید آمادگی روبرو شدن با سخت ترین چالش ها را داشته باشید. کافیست در ابتدای هر روز کاری قبل از شروع کردن کارتان به چند نکته که در مورد آنها سپاسگزارید اشاره کنید و در موردشان چند خطی هر چند کوتاه بنویسید. با این کار انرژی مثبتی به سمتتان می آید که به راحتی از بین نمی رود و می توانید با شور و علاقه ی بسیار روز کاریتان را شروع کنید. طبق تحقیقات انجام شده کسانی که به طور مرتب در مورد نعمت هایی که دارند شکرگزاری می کنند انرژی بیشتری دارند، مثبت تر هستند و جالب اینجاست که نعمت های بیشتری نیز دریافت می کنند تا به خاطرش خوشحال باشند. این گونه افراد دارای کمترین آمار مریضی و غایب شدن در سر کار هستند.

 

از این شاخه به آن شاخه نپرید

مشغول به کار هستید و ناگهان پیامی در مورد کاری که به شما محول شده است دریافت می کنید. چند دقیقه بعد همکاری به کنارتان می آید و با شما در مورد مسئله ای صحبت می کند، پس از معاشرت چند دقیقه ای با او دوباره به سر کارتان برمی گردید اما احتمالا بیشتر از آنچه که فکرش را می کردید زمان می برد تا دوباره ذهنتان را جمع کنید. اگر این روند ادامه پیدا کند در پایان روز انبوهی از کارهای نیمه تمام و ذهنی آشفته دارید که نتیجه اش نارضایتی از روز کاریتان می باشد.

 

برنامه ی پشتیبان داشته باشید

برای آنکه جلوی پیشامدهای ناگهانی را بگیرید می توانید برای خودتان برنامه ی پشتیبان داشته باشید. برای این کار کافیست مواردی که ممکن است در طول یک روز کاری آزارتان دهد را پیش بینی کنید و از قبل برای آن فکر کنید.

به عنوان مثال: اگر همکارم در میان کار شروع به صحبت با من کرد، نمیگذارم بحث طولانی شود و با ترک میزم یک اتاق خلوت برای ادامه دادن کار پیدا می کنم.

اگر برای شنبه (که فرضا روز پر کاری است) بدون هماهنگی من قرار ملاقاتی تنظیم کردند، آن را به روز بعد انتقال می دهم.

با تعیین این اگرها و راههای پیشنهادی می توانید به راحتی در شرایطی که بدون هماهنگی کاری برایتان پیش می آید، زمانتان را مدیریت کنید.

 

برای چند دقیقه ورزش کنید

واقعا سخت به نظر می رسد اما نتیجه دارد، می توانید بدون اینکه از محل کارتان خارج شوید برای چند دقیقه در یک اتاق نرمش های خاصی را انجام دهید. ورزش کردن سخت نیست قسمت سخت پیدا کردن وقتی مناسب برای ورزش است. می توانید در حدود 7 دقیقه از وقت ناهارتان را به یک پیاده روی سریع اختصاص دهید. با این کار هنگامی که به سر کار برمی گردید به قدری سرحال هستید که انگار دوباره صبح شده و به سر کار آمده اید. برای گنجاندن چند دقیقه ورزش در برنامه ی روزانه تان هرچقدر می توانید تلاش کنید چون واقعا ارزشش را دارد.

 

آیین تمام شدن داشته باشید

علامت هایی داشته باشید که با آنها متوجه شوید روز کاریتان به پایان رسیده است و قرار است برای فردا آماده شوید. این علائم در هر کس می تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال ممکن است شما با نوشتن کارهای مربوط به فردا در یک برگه به احساس مربوط به پایان یک روز کاری دست پیدا کنید و فردی دیگر با خاموش کردن سیستم کامپیوتر و تمیز کردن میزش!

برای تمام شدن روز کاریتان کار خاصی را در نظر بگیرید. انجام این کار باعث می شود تا نگرانی از وجودتان دور شود و برای یک روز کاری خوب دیگر در فردا آماده شوید.

 

تمام این کارها در جایگاه خود ارزشمند هستند و باعث پیشرفت شما می شوند، برای اینکه این روند برایتان تبدیل به عادت شود نیاز است تا هر روز این کارها را تکرار کنید، اما به یاد داشته باشید که پیشرفت واقعی تنها زمانی اتفاق می افتد که معیارهایی که برایتان در مسیر شغلیتان مهم است را در نظر بگیرید و با توجه به آنها روند صعود خود را چک کنید. این 5 عادت برای شما قطعا مفید هستند اما زمانی تاثیر آنها به اوج خود می رسد که در کنار آنها بدانید تعریفتان از موفقیت چیست و دقیقا چه می خواهید.

 

 

 

 

مقاله مشابه

Simmilar Blog
Life Style
زرافه
موفقیت کاری

احساس موفقیت در پایان روز کاری، تکه گمشده پازل کار شما

روزهایی را به یاد آورید که در پایان آن احساس موفقیت می کردید و...

(1 votes, average: 3٫00 out of 5)

نظرات کاربران

User Comments