از اهمیت هماهنگی با فرهنگ سازمانی بیشتر بخوانید

1396/11/17
اهمیت هماهنگی با فرهنگ سازمانی چیست
17 بهمن
نویسنده : giraffemag

شما برای یک مصاحبه پذیرفته شده اید و هیجان زیادی دارید. اما باید بدانید که در وهله اول باید سؤالاتی که از شما می شود را به خوبی پاسخ دهید. گام صدا و پاسخ کامل به سوالات مشترک از اهمیت زیادی برخوردار است. هم چنین یک روش کارآمد دیگر: صحبت در مورد جایگاهی است که فکر می کنید به آن جا تعلق دارید. در ادامه توضیحات بیشتر و کامل تری در این باره خواهیم داد.

 

هماهنگی با محیط، عامل موفقیت یک کارمند

شما تجارب و مهارت های زیادی دارید اما وقتی وارد یک محیط کاری می شوید مدیر شما می خواهد از این موضوع اطمینان پیدا کند که وظایف شرکت را به درستی شناخته اید و با دیگر افراد در یک مسیر رو به جلو حرکت می کنید. اگر می خواهید در یک مصاحبه قبول شوید باید در یک مذاکره ی پر قدرت نشان دهید که می توانید شخصیتی متناسب با محیط داشته باشید. معمولأ افرادی که فرهنگ سازگاری با محیط را دارند بسیار شادتر از بقیه خواهند بود و در نهایت کارمند شاد، پیش رونده و موفق تر است. زمانی که می خواهید در این هماهنگی فرهنگی عملکرد بهتری داشته باشید باید استانداردهایی را در رفتار با مدیر رعایت کنید تا هم موجه جلوه تر کنید و هم آینده شغلی خود را در آن شرکت تضمین کنید. در ادامه مطلب گام به گام این استانداردها را توضیح خواهیم داد.

 

فرهنگ و خواسته های کارفرمای خود را کشف کنید

قبل از یک مصاحبه کاری بهتر است کمی در مورد فرهنگ مناسب آن شرکت اطلاعاتی کسب کنید. معمولأ در صفحات رسانه های شرکت ها و شبکه های اجتماعی آنها مقداری به ارزش های اصلی شرکت ها پی خواهید برد. در گام بعد و از طریق وبلاگ و پروفایل های رسانه ای متوجه چگونگی روند این ارزش ها در هر مجموعه خواهید شد. گاهی هم اتفاق می افتد که خود مدیر شرکت برخی جزئیات مهم مجموعه را برای کارمندان فعلی و افرادی که در مصاحبه های استخدامی شرکت می کنند توضیح می دهد و یا اینکه از قبل فایلی از این اطلاعات را در اختیار مصاحبه شوندگان قرار می دهد. در این صورت باید دقت کنید که کارفرمایان از کلمات کلیدی مهمی استفاده می کنند. برای درک بهتر این کلمات با ارزش این سؤالات را برای خودتان مطرح کنید.

آیا در این کلمات نوآوری وجود دارد؟ آیا این افراد از کارمندهای خود تعریف و یا صحبتی به میان آورده اند؟ آیا کارهای خیرخواهانه در این شرکت انجام می پذیرد؟ آیا اطلاعاتی که از این شرکت دریافت کرده اید با تصورات قبلی شما از آن جا مطابقت دارد؟ وقتی که با این پرسش ها آمادگی پاسخ دادن به سؤالات فرهنگی آن مجموعه را در یک مصاحبه داشتید وقت آن است تا نشان دهید که تجربه و اهداف شما چگونه می توانند با رویه کاری آن محیط هماهنگ شوند. اگر یکی از جنبه های محیطی و یا کاری آن شرکت برای شما هیجان انگیز است از بازگو کردن آن خجالت نکشید. لحن خیلی مشتاقی نداشته باشید و طوری صحبت نکنید که احساس شود تنها دلیل شما برای حضور در آن شرکت همان عامل جذاب است. بیان این نکته باید بسیار ساده صورت بگیرد تا نشانگر این باشد که شما جنبه تمایز شرکت مورد نظر از دیگر شرکت ها را دریافته اید.

 

از ارزش های جهانی در طول یک مصاحبه پیروی کنید

با این که هر شرکت ارزش ها و قانون های مخصوص به خود را داراست. کارفرمایان در برخی موارد مهم که در انتخاب یک فرد مؤثر است اشتراک نظر دارند. این موارد را برای شما توضیح می دهیم.

مایل به یادگیری باشید

شرکت ها نیازمند این هستند که بدانند متناسب با رشد آن ها شما هم رشد خواهید کرد. افرادی که راغب به یادگیری بیشتر و پیشرفت در حرفه خود هستند، مدت زمان بیشتری در یک موقعیت باقی خواهند ماند. به همین ترتیب تخصص خود را بالا برده، دانشی قوی از شرکت دریافت خواهند کرد. بعد از این که مهارت های خود را نشان دادید، مدیر خود را در جریان پروژه هایی که به آن ها علاقه دارید گذاشته و چگونگی انجام آن ها را با توجه به زمینه فعالیت شرکت جویا شوید. به این شکل شما نشان می دهید که برای رشد و یادگیری بیشتر مشتاق هستید.

با انگیزه باشید

مردم تنها از ذهن خود برای انجام کارها کمک می گیرند، اما بدون نوآوری نمی توانند پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته باشند. در هنگام مصاحبه ، مدیران با سؤالات متعدد به دنبال پیدا کردن انگیزه در شما هستند و میزان انگیزه شما را می سنجند. بنابراین حتی اگر نمی توانید در نقشی که به شما محول می شود انگیزه کافی داشته باشید، سعی کنید ظاهرتان فردی با انگیزه را نشان دهد. به عنوان مثال از نیازهای موجود در شرکت و یا مقایسه آن با شرکت های دیگر سؤال کرده و سعی کنید برای بهبود و ارتقاء موقعیت برای نشان دادن شوق و انگیزه خود پیشنهاداتی ارائه کنید. نیازی به این نیست که تمامی اطلاعاتی که در مورد آن شرکت جمع آوری کرده اید را بروز دهید اما نشان دادن انگیزه و ذوق کافی شما را چند قدم به پذیرفته شدن در مصاحبه و کار در آن تیم به مدت طولانی نزدیک تر خواهد کرد.

کلی نگر باشید

کسانی که متن بالا را خوانده باشند تا این لحظه متوجه شده اند که چرا و چگونه باید بر روی موفقیت کلی یک شرکت تأثیر گذار باشند. شما باید بتوانید افراد را تحت تأثیر قرار داده تا آینده کاری خوبی داشته باشید. حتمأ نحوه کسب و کار شرکت را قبل از مصاحبه مطالعه کرده و در مورد رقیبان، مشتریان بزرگ و روند کاری اطلاعات کافی داشته باشید. از این طریق می توانید سؤالات بهتری را مطرح کرده و یا پاسخ سؤالات را به راحتی بدهید.

 

نقش خود را به خوبی ایفا کنید

یک تیم کاری باید سعی کند کارها را درست پیش ببرد. اگر یک نفر از گروه در کار وقفه ایجاد کند باعث اختلال در روند کلی کار خواهد شد. نمونه ای از پروژه یا پروژه هایی را که به طور جمعی به نتیجه رسانده اید در دسترس داشته باشید. تک رو نباشید و همراه با بقیه پیش بروید. کارهای روزانه را با همکارانتان در میان بگذارید و برای هر چه بهتر شدن پروژه ها تلاش کنید. اشاره به کارهای گروهی شاید این احساس را در شما ایجاد کند که در مورد توانایی افراد دیگر صحبت می کنید، اما در واقع نشان دهنده توانمندی شما در یک کار گروهی و هماهنگی تان با دیگر افراد است. توجه داشته باشید که همان طور که یک رئیس شما را به یک مصاحبه دعوت می کند و سؤالاتی را برای شناخت تناسب فرهنگی شما با محیط کار مطرح می کند، شما نیز در همان زمان شرکت و فعالیت آن را مورد ارزیابی قرار می دهید. وقتی که برای مصاحبه می روید، حتمأ قبل از آن به چیزهایی که در محیط کار برایتان اهمیت دارد فکر کنید. تناسبات فرهنگی به پیشرفت در حرفه شما کمک بسیار زیادی خواهد کرد.

مقاله مشابه

Simmilar Blog
(1 votes, average: 3٫00 out of 5)

نظرات کاربران

User Comments