قانون های کاربردی برای بازاریابی در شبکه های اجتماعی

1397/01/18
قانون های کاربردی برای بازاریابی در شبکه های اجتماعی
18 فروردین
نویسنده : مریم نوین تن

استفاده از شبکه های اجتماعی در چند سال اخیر به میزان قابل توجهی افزایش یافته و تعداد بسیار زیادی از کسب و کارها از طریق شبکه های اجتماعی مختلف شناخته شده و رونق گرفته اند. در این میان هر کدام از شبکه های اجتماعی از فیس بوک و اینستاگرام گرفته تا اسنپ چت و لینکداین مربوط به یک بازه سنی خاص و یا جنسیت خاصی هستند و با وجود همگانی بودن آن ها بیشترین کاربران را یک رده خاص تشکیل می دهند. به عنوان مثال نیمی از کاربران اسنپ چت افراد 25 سال به پائین را شامل می شوند و حدود 71 درصد از کاربران پینترست خانم هستند. در این میان لینکداین بیشترین آمار کاربر و بازدید را تشکیل می دهد و بهترین راه برای شناساندن کار و حرفه تان به عموم مردم و صاحبان کسب و کارهای بزرگ می باشد. با این اوصاف طبیعی است که بازاریابی شبکه های اجتماعی به امری مهم تبدیل شده که هر کسب و کاری باید در مورد آن اطلاعات مناسبی داشته باشد.

 

اهمیت بازاریابی شبکه های اجتماعی در رونق کسب و کارها

 

در دنیای مدرن داشتن حداقل یک یا دو شبکه اجتماعی برای شناساندن نام تجاری تان هایز اهمیت است. فرقی نمی کند کسب و کاری که به تازگی راه انداخته اید کافه ای کوچک در یک کوچه فرعی باشد و یا یک استارت آپ پیشرفته، به اشتراک گذاشتن موفقیت ها و امکانات مجوعه مورد نظرتان در صفحات اجتماعی نقش بسیار مهمی را در شکوفایی شما ایفا خواهند کرد. شبکه های اجتماعی نه تنها پلت فرمی طلایی برای موفقیت افراد ارائه کرده اند، بلکه امکان به اشتراک گذاری ایده ها را در سطح جهانی فراهم خواهند کرد. بسیاری از افراد از این طریق به معرفی وب سایت خود پرداخته و به کسب و کار خود رونق می بخشند.

 

در مورد این رسانه ها بیشتر بدانید

رسانه های اجتماعی، مجموعه وب سایت ها و برنامه های کاربردی گوشی های هوشمند را تشکیل می دهد که به ایجاد محتوا و به اشتراک گذاری آن کمک کرده و با سرعت بیشتری به نسبت روش های سنتی جذب مشتری می کند. هم چنین نام تجاری تان را به افراد مختلف در هر قشر و در هر کجای جهان معرفی خواهد کرد. فیس بوک، توییتر، اینستاگرام، لینکداین، یوتیوب و پادکست تعداد کمی از معروف ترین این رسانه ها به حساب می آیند که مانند آهن ربا و به راحتی جذب مشتری می کنند. در زمان انتخاب یک شبکه اجتماعی، مطمئن شوید در زمینه کسب و کار مورد نظر شما کدام یک تأثیر بیشتری در شناساندن نام تجاری به مخاطبان خاصتان را خواهند داشت.

شروع کار با رسانه های اجتماعی و بازاریابی از طریق آن

در ابتدای کار لازم است تا یک استراتژی یا طرح مناسب را ایجاد کنید. موارد زیر راهنمای شما در این مرحله می باشند:

  • در وهله اول مشتریان ایده آل خود را پیدا کرده و شروع کار را بر مبنای جذب آن ها قرار دهید.
  • به جستجو در مورد این که اشخاص مورد نظر از کدام یک از شبکه ها و رسانه های اجتماعی استفاده می کنند بپردازید.
  • سپس زبان و اصطلاحاتی که این افراد برای توصیف محصولات مشابه با چیزی که شما ارائه می دهید استفاده می کنند را بیابید. هم چنین در رابطه با چگونگی ارتباط گرفتن رقیبان خود با دنبال کنندگانشان تحقیق کنید.
  • در مورد این که از چه پلت فرم رسانه اجتماعی برای ارتباط با مشتریان خود و از چه مبنایی برای اشتراک گذاری محتوای مورد نظرتان استفاده کنید تصمیم بگیرید.

در ارتباط با انتخاب پلت فرم مورد نظرتان به نقاط مثبت و منفی هر کدام توجه داشته و حتمأ چند مورد انتخابی را مورد قیاس و ارزیابی قرار داده تا به نتایج بهتری برسید.

بررسی فعالیت های بازاریابی موفق در رسانه های اجتماعی

حال که رسانه اجتماعی مناسب فعالیت خود را یافته اید، زمان آن رسیده تا از موارد خاصی برای هر چه بیشتر دیده شدن استفاده کنید. در این بخش این موارد را نام برده و توضیحات لازم ارائه شده است.

محتوای با کیفیت به علاوه هشتگ گذاری

برنامه ریزی برای زمان قرار دادن پست و محتوا به طور منظم و هشتگ گذاری مناسب و پر طرفدار، از عوامل اساسی افزایش دنبال کنندگان صفحه شما می باشد.

نظرگذاری در وبلاگ

در صورتی که وبلاگ خوبی داشته باشید و در مورد آن نظر بگذارید، ممکن است بتوانید با دنبال کنندگان خود ارتباط بهتری برقرار کنید. برخی از شرکت ها نظراتی را در قالب پیش ساخته استفاده می کنند. نظر گذاشتن در وبلاگ یکی از راه های مهم برای ارتباط گرفتن با افراد در بازه های سنی و قشر مورد نظرتان می باشد.

پیگیری و ارتباط بیشتر با عوامل تأثیرگذار

در پی تولید محتوا در رسانه اجتماعی مربوطه مطمئنأ از طرف افرادی که هدف مشترکی را دنبال می کنند نظراتی را دریافت خواهید کرد. ارتباط برقرار کردن با این افراد به تسریع در رشد و پیشرفت شما کمک شایانی می کند و بدین ترتیب پیشنهادات مناسبی را در رابطه با بهتر شدن دریافت می کنید. هم چنین این مسئله راه را برای همکاری و به اشتراک گذاری قوی تر با مشتریان باز خواهد کرد. به خاطر داشته باشید، یک برند قوی آنلاین مشتریان بالقوه آنلاین را نیز به همراه دارد.

 

 

مقاله مشابه

Simmilar Blog
(No Ratings Yet)

نظرات کاربران

User Comments