چند حقه برای رویارویی با احساسات منفی شروع هفته کاری

1396/12/08
مقابله با احساسات منفی شروع هفته کاری
08 اسفند
نویسنده : مریم نوین تن

برای همه ما پیش آمده که با حال خوب از خانه بیرون آمده ایم و در مسیر حرکت به سمت محل کار یا به محض رسیدن به آنجا اتفاقی پیش آمده که انرژی مثبت ما را به طور کامل بلعیده است. کسی چیزی می گوید یا کاری می کند و به دنبال آن ناگهان متوجه می شوید باطری شما خالی شده است. در چنین وضعیتی فکر کردن به اینکه چه کاری درست است کمی سخت به نظر می رسد، شاید بهتر باشد از قبل تصمیمی برای رفتار مناسب در این شرایط داشته باشیم تا راحت تر بتوانیم به روال عادی خودمان برگردیم. اگر بخواهیم توضیح واضح تری از شرایط بدهیم می توانیم بگوییم که در آن لحظات بر روی لبه ی پرتگاهی خطرناک راه می رویم که اگر نتوانیم قوی باشیم و خودمان را نجات دهیم در دره ی عمیق احساسات منفی سقوط می کنیم.

3 راه برای پیروزی در مقابل احساسات منفی

برای اینکه در چنین شرایطی ببیشتر به اوضاع مسلط باشیم و سریعتر حال و هوای خودمان را تغییر دهیم نکاتی وجود دارند که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.
شما سوار بر ترن هوایی هستید
اگر در چنین شرایطی می توانید خودتان را سوار بر ترنی ببینید که در سر پایینی مسیر قرار دارد و در حال سقوط است شما برنده ی اوضاع هستید! شاید بپرسید چرا وقتی درحال سقوط هستید برنده اید. در این صورت باید به شما بگویم وقتی متوجه باشیم که احساساست ما دچار نوسان هستند پس مطمئنیم که اگر در حال حاضر در مسیر رو به پایین هستیم در ادامه مسیر به سمت بالا پیش می رود. احساسات حکم ترن و شما مسافر آن هستید. همواره به این نکته توجه داشته باشید که شما جدا از احساساتتان می باشید و اگر الان همه چیز بر وفق مرادتان نیست حتما بعد از چند دقیقه سقوط قله ی دیگری در راه است. شاید بهتر باشد راننده ی ترن خودتان باشید و کنترل احساساتتان را در دست بگیرید.

 

خودتان را گول نزنید
هنگامی که متوجه می شوید باطری شما خالی است سعی نکنید تا این مسئله را انکار کنید. علم به اینکه در حال حاضر درگیر احساسات منفی هستید به شما کمک خواهد کرد تا راحت تر بتوانید دکمه ی تغییر احساسات را فشار دهید. اگر دائما بخواهید احساسات خود را انکار کنید انرژی شما به جای اینکه صرف بالا آمدن از سراشیبی احساساتتان شود تنها در راه نادیده گرفتن سقوطتان هدر می رود. همه ی ما چنین روزهایی را داریم حتی رهبران یوگا گفته اند که با اینکه دائما تلاش می کنند تا مثبت بمانند روزهایی وجود دارد که احساسات منفی بر آنها غلبه می کند زیرا همه ی ما انسانیم! پس دفعه ی دیگر اگر در چنین شرایطی گیر افتادید سعی کنید تا با روش های مناسبی که برای خود در نظر می گیرید احساسات منفی خود را تخلیه کنید و نگذارید غم در درون شما پنهان شود.

 

ادامه دهید
احساسات منفی اجتناب ناپذیر هستند اما هنگامی که به آنها دچار می شویم تنها کاری که باید انجام دهیم این است: ادامه دهیم! روال کاری هر روزتان را ادامه دهید و نگران احساسات منفی که در وجودتان هستند نباشید. می توانید دقایقی گریه کنید یا بر روی برگه ای تمامی احساسات خودر ا بنویسید اما همچنان ادامه دهید و متوقف نشوید. برنامه ی روزانه ی خود را مانند روزهای قبل اجرا کنید و حتی یک مورد هم جا نیندازید. شما در سراشیبی هستید پس تنها راه رسیدن به سربالایی حرکت است! بدون حرکت به آن بالا نخواهید رسید.

انتخاب های ما در هر روز هفته ی ما را می سازند و از کنار هم قرار دادن هفته ها و ماه ها، سال های زندگی ما می گذرند پس یادمان نرود در مرحله ی اول انتخاب هایمان سرنوشتمان را رقم می زند. امروز یاد گرفتیم زمانی که در چنگال احساسات منفی گرفتار می شویم انتخاب کنیم که ادامه دهیم. توجه به این جمله می تواند تاثیر بسزایی بر حال و هوایمان داشته باشد: همه چیز در حال گذران است!
در آخر اگر شما هم برای خودتان راه های به خصوصی در نظر گرفته اید تا در چنین شرایطی پیروز از میدان بیرون بیایید در پایان این مقاله از مجله ی زرافه با ما به اشتراک بگذارید.

مقاله مشابه

Simmilar Blog
(1 votes, average: 5٫00 out of 5)

نظرات کاربران

User Comments