پیشنهادهایی برای شروع دوره کارآموزی

1397/01/25
پیشنهاد زرافه برای شروع دوره کارآموزی
25 فروردین
نویسنده : مریم نوین تن

شما می خواهید برای یک دوره کارآموزی آماده شوید. زمانی که برای مصاحبه آماده می شوید، لباس و مدل موی مناسب آن محیط را انتخاب کنید و تغییراتی در ظاهر خود ایجاد کنید که در انتخاب شما مؤثر باشد. دوران کارآموزی می تواند بسیار سخت تر از زمانی باشد که به طور کامل به استخدام شرکت در آمده اید. بنابراین شما باید خود را برای یادگیری و انجام یک کار سخت آماده کنید. عملکرد شما باید طوری باشد تا در مدت کوتاهی استخدام رسمی شرکت مورد نظرتان شوید. در نظر داشته باشید مهم ترین کاری که باید در ابتدای ورود به یک محیط حرفه ای انجام دهید این است که با متخصصان آن بخش در مورد کلیت کار مکالمه ای داشته باشید.

چطور سریعتر به استخدام شرکت ها درآییم!

در مقاله پیش رو در مورد راه حل ها و پیشنهادات کارآموزی موفق و پربار توضیحات بیشتری داده شده است. هم چنین اگر می خواهید بعد از یک دوره کارآموزی در همان شرکت استخدام شوید، چگونگی سرعت بخشیدن به یک استخدام موفق را برای شما بازگو خواهیم کرد.

ذهن خود را باز نگاه دارید

همیشه یک هدف نهایی داشته باشید و برای آن برنامه ریزی کنید. سعی کنید دوره ای از کارآموزی را بگذرانید که با هدف و راه شما سازگاری دارد. اگر می خواهید در نهایت پیشنهاد استخدام را دریافت نمائید، در ابتدا با ذهنی باز راه خود را مشخص کرده و برنامه خود را بر آن اساس تنظیم کنید. حتی اگر فقط برای امتحان یک مسیری را طی می کنید، اطمینان حاصل کنید که می توانید در آینده از آن استفاده کنید و از آن  جهت اهداف خود بهره ببرید.

زیاد سؤال بپرسید

فرقی نمی کند شما یک دوره کارآموزی را برای گرفتن شغل طی می کنید و یا صرفأ برای یادگیری به آن می پردازید. سعی کنید از این زمان برای یادگیری و کسب تجربه استفاده کنید. به هیچ عنوان از آموختن صنعت و مسائل مورد نیاز روز بشر دست نکشید و به دنبال پرسش برای پاسخ هایی که در ذهنتان است باشید. در اولین حضور خود در یک شرکت، احساس دیگران از فضایی که در آن مشغول به کار هستند و رشد آن ها در نقشی که دارند را بررسی و ارزیابی کنید. توجه داشته باشید که در تمام مدت کارآموزی چیزهای زیادی را بیاموزید و تمرکز خود را بر روی استخدام و پذیرش برای کار تمام وقت نگذارید. ممکن است شرکت مورد نظر از لحاظ حرفه ای در سطح بالایی قرار نگیرد و فقط از نقطه نظر آموزشی مناسب باشد.

برای کارهای سنگین آماده باشید

اگر تا به امروز تصور شما از دوره کارآموزی، یک فعالیت سبک و در سطح پائین بوده، وقت آن رسیده تا این تفکر غلط را از خود دور کنید. با وجود این که کارآموزی فرصتی برای یادگیری محسوب می شود، بسیاری از شرکت ها وظایف مشابه یک کارمند را به یک کارآموز محول می کنند و انتظارات بالایی دارند. البته باید خاطر نشان کرد که این روش بدی نیست و به پیشرفت سریع تر و یادگیری مسائل مهم تر کمک خواهد کرد. اما تمام شرکت ها این چنین نیستند که به راحتی شما را در یک پروژه مهم دخیل کنند و تنها راه رسیدن به این مرحله تلاش بیشتر برای نشان دادن توانایی هایتان است. بعد از مدتی با مدیر خود صحبت کنید و از او بخواهید کارهای سخت تر را در اختیارتان بگذارد. به او بگوئید که از این روش با سرعت بیشتری به نتیجه می رسید و تمام تلاش خود را برای یک کار بی نقص خواهید گذاشت.

سطح خود را ارتقاء دهید

برای این که بیشترین استفاده را از زمان کارآموزی خود ببرید، از کوچک ترین مسائل تا چیزهایی که لازمه حرفه تان است را ملکه ذهن خود کنید. هر روز بهتر از دیروز عمل کنید و این را به خاطر بسپارید، محیط کار با مکان های دیگری که در آن حضور داشتید تفاوت های زیادی دارد. برخورد حرفه ای داشته باشید و تعهد کاری را پیشه خود کنید. به هیچ عنوان از این که مسئولیت یک پروژه بزرگ را بپذیرید خجالت نکشید و با اعتماد به نفس تمام توان خود را برای یک نتیجه عالی به کار بگیرید. به امید آن که مراتب موفقیت را به سرعت طی کنید و به مدارج بالا در حرفه خود برسید.

مقاله مشابه

Simmilar Blog
(No Ratings Yet)

نظرات کاربران

User Comments