از تجربیات مدیرعامل وب24 بشنوید

1396/12/27
مصاحبه با مدیرعامل وب24
27 اسفند

فرصتی ایجاد شد تا با آقای رضا شیرازی مدیرعامل Web24 در دهمین جشنواره وب و موبایل ایران گپ و گفتی کوتاه انجام دهیم. وب24 از سال 1387 به طور جدی وارد حوزه طراحی وب سایت و سئو در ایران شده است و پیش از آن نیز به صورت پروژه ای با شرکت هایی در خارج از کشور فعالیت می کرده است. وب24 تقریباً 20 نفر کارمند داشته و از تیم های مختلفی از جمله تیم طراحی وب سایت، سئو، طراحی اپلیکیشن و تیم تولید محتوا تشکیل شده است.

 

 

آقای شیرازی به تغییر نگرش به وب سایت ها و نحوه طراحی آنها از گذشته تاکنون پرداخته و اضافه کردند: “در گذشته وب سایت نوعی کالای لوکس به حساب می آمد و اکثر شرکت ها به سایت به چشم یک کالا نگاه می کردند. ولی امروزه می دانیم که دیگر داشتن سایت کافی نیست و شرکت ها باید با آژانس هایی که کار سئو و بازاریابی دیجیتال انجام می دهند همکاری کنند.”

وی همچنین به اهمیت بازاریابی محتوا اشاره کرده و ظهور مشاغل جدید از جمله مدیریت سایت و تولید کنندگی محتوا را اتفاقی انکارنشدنی دانستند. ایشان در ادامه صحبت های خود در مورد نگاه ابزاری به سایت در گذشته اضافه کردند: “در گذشته سایت ها یک صفحه غیرپویا و کارت ویزیت بودند که اطلاعات محدودی مثل آدرس شرکت را در خود داشتند. آقای شیرازی نقطه قوت وب24 را سئو می دانند و اذعان کردند که از گذشته تاکنون همواره به کمک کلمات کلیدی در صفحه اول گوگل حضور داشته و از همین طریق نیز مشتری جذب کرده یا آنها را به یکدیگر معرفی می کنند.

آقای شیرازی اصلی ترین عامل جذب مخاطب برای وب24 را سئو دانسته و اضافه کردند که بیشتر شرکت ها برای سئوی سایت خود با شرکت آنها تماس می گیرند. او در ادامه به فاصله ای که میان طراحی سایت های ایرانی و سایت های خارجی وجود دارد پرداخته و گفت: “من فکر می کنم که ما از سایت های خارجی، چه در حوزه سئو و چه حوزه طراحی، خیلی عقب نیستیم.

از نظر مدیرعامل وب24 یکی از دلایل عقب ماندگی از شرکت های خارجی، نبود کپی رایت و تحریم ها اعلام بوده و اضافه کردند که شرکت های ایرانی بسیار قدرتمند بوده و از نیروهای جوان با انگیزه بهره می گیرند. ایشان از همکاری با شرکت های انگلیسی و فرانسوی و از کسب نتایج درخشان انجام سئو برای سایت های کانادایی صحبت کرده و گفتند: “ما اغلب فکر می کنیم که تکنولوژی مختص غربی هاست ولی در ایران شرکت های بسیار خوبی با نیروهای تحصیل کرده داریم.”

آقای شیرازی به کارگاه های سئو که توسط وب24 برگزار می شوند هم اشاره کردند و گفتند “از سال 90 کارگاه های آموزشی سئو را با حضور مدیران سایت های مختلف برگزار کرده ایم و بازخورد خیلی خوبی گرفته ایم.” ایشان دلایل این بازخورد مناسب را تغییر فرهنگ و بازار طراحی سایت رو به رشد ایران دانسته و آینده ای روشن برای طراحی سایت ایران پیش بینی کردند.

سربلند مشابه

Simmilar Sarboland
مدت زمان مطالعه
راهکارهای مالی استارتاپ ها

مصاحبه با مدیر محترم مجموعه مدبران هما

در جریان نمایشگاه وب و موبایل ،در غرفه مجله زرافه مصاحبه ای با آقای...

مدت زمان مطالعه
مصاحبه زرافه با بنیانگذار وردپرس

مصاحبه زرافه با بنیانگذار همیاروردپرس و ژاکِت

بیشتر کسانی که با وبسایت سر و کار دارند با سایت ساز وردپرس هم...

(1 votes, average: 5٫00 out of 5)

نظرات کاربران

User Comments