دوربین زرافه روبروی بنیانگذار شتابدهنده آواتک

1397/02/02
مصاحبه با محسن ملایری
02 اردیبهشت

جناب آقای محسن ملایری بنیانگذار و مدیرعامل شتابنده ی نام آشنای آواتک است که خدمات بسیاری را به اکوسیستم استارتاپی کشور ارائه کرده اند و استارت آپ های مختلفی را در این فضا معرفی و حمایت کرده اند.

در ابتدای این گفتگوی دوستانه کمی درباره وضعیت جشنواره و فضای ایجاد شده توسط آن در حوزه وب و موبایل ایران صحبت کردیم. به اعتقاد مهندس ملایری جشنواره به نحوی تبدیل به آینه ی تحولات فضای وب و موبایل در کشور ما بوده است و رشد آشکار این حوزه طی سال های گذشته را به خوبی به نمایش گذاشته است. طی این گفتگو صحبت را به سمت حضور استارتاپ ها در جشنواره وب و موبایل ایران بردیم و از آقای ملایری درباره زمان و همچنین لزوم حضور استارتاپ ها در چنین جشنواره هایی پرسیدیم. مهندس ملایری معتقد بودند که تندیس جشنواره برای استارت آپ ها و شرکت ها صرفا یک بهانه است و این فضا به تمامی این مجموعه ها کمک می کند تا علاوه بر بهره مندی از نقشه راهی که به کمک این جشنواره مشخص می شود، بتوانند از شبکه سازی های ایجاد شده، انتقال تجربیات و نزدیک تر شدن ارتباطات در این مراسم استفاده نمایند.

 

 

آقای ملایری اشاره ای هم به حضور وزیر ارتباطات در این جشنواره کردند و امیدوار بودند که حضور چنین افرادی در کنار استارت آپ ها و چنین رویداد هایی موجب توجه هر چه بیشتر به این زیست بوم خواهد شد.

در ادامه از ایشان شنیدیم که این چنین رویدادهایی برای تمامی استارتاپ ها و در هر مرحله ای از فعالیتشان مناسب خواهد بود چرا که بستری فراهم شده تا استارتاپ ها خود را محدود به فضای درونی نکنند و با ایجاد اتصال و ارتباط با سایر شرکت های بزرگ حاضر در این جشنواره، شخصیت های تاثیرگذار، مردان دولتی، مردم و به طور کلی بازیگران اصلی این عرصه، رشد و ارتباطات واقعی و اثرگذار خود را شکل دهند.

از مهندس ملایری درباره دغدغه های اصلی استارتاپ ها پرسیدیم که ایشان به چند چالش اساسی در این باره اشاره کردند. عدم استفاده از استعدادها، دسترسی به سرمایه و قوانین و زیرساخت ها مسائلی بود که ایشان به عنوان چالش های اصلی استارتاپ ها به آنها اشاره کردند.

در ادامه صحبت هایی درباره هدایت استارت آپ ها در مراحل مختلف چرخه حیاتشان داشتیم و از نقش شتابدهنده ها و منتور ها در این باره پرسیدیم که آقای ملایری تاکید زیادی بر انتقال تجربیات ما بین خود کارآفرینان و استارت آپ ها داشتند و نقش این موضوع را در بهبود وضعیت رشد استارتاپ ها بیش از سایر موارد دانستند.

در نهایت نیز درباره استارتاپ ها در شهرستان ها صحبت کردیم و از آقای ملایری که تسلط خوبی بر این فضا دارند درباره نحوه حمایت از این استارتاپ ها و برنامه هایی که برای کمک به این افراد دارند سوال پرسیدیم که راهکارهای خوبی را در این زمینه نیز به ما و استارتاپ ها ارائه دادند.

ویدئوی کامل مصاحبه را از همین صفحه مشاهده کنید و نظرات و دیدگاهتان را در مورد فضای استارتاپی کشور با مجله اینترنتی زرافه درمیان بگذارید.

سربلند مشابه

Simmilar Sarboland
مدت زمان مطالعه
مصاحبه زرافه با وب24

از تجربیات مدیرعامل وب24 بشنوید

فرصتی ایجاد شد تا با آقای رضا شیرازی مدیرعامل Web24 در دهمین جشنواره وب...

مدت زمان مطالعه
مصاحبه زرافه با بنیانگذار وردپرس

مصاحبه زرافه با بنیانگذار همیاروردپرس و ژاکِت

بیشتر کسانی که با وبسایت سر و کار دارند با سایت ساز وردپرس هم...

مدت زمان مطالعه
مصاحبه با آرش سروری

مصاحبه با آرش سروری در جشنواره وب 10م

یکی از چهره های جشنواره وب و موبایل دهم آقای آرش سروری عضو شورای...

(1 votes, average: 5٫00 out of 5)

نظرات کاربران

User Comments