مصاحبه با آرش سروری در جشنواره وب 10م

1397/01/06
مصاحبه مجله اینترنتی زرافه با آرش سروری
06 فروردین

یکی از چهره های جشنواره وب و موبایل دهم آقای آرش سروری عضو شورای داوری و مجری 2 روزه ی جشنواره بود. فرصتی شد تا در روز دوم جشنواره در غرفه ی زرافه با ایشان گفتگویی دوستانه داشته باشیم. وی در ابتدا به جوّ پویای جشنواره پرداخت و برگزاری آن در طی 2 روز را عامل این پویایی دانست. او افزایش تعداد غرفه ها و حضور استارتاپ ها برای اولین بار در این رویداد، که در میان آنها استارتاپ های شهرستانی هم دیده می شدند را نکات مثبت جشنواره دهم عنوان کرد و افزود: “حضور استارتاپ ها و جایزه دهی و امتیازدهی به آنها اتفاق خیلی خوبی بود، همچنین اضافه شدن بخش انتخاب بهترین پوستر از نگاه زندگی دیجیتال موضوع جالب توجه جشنواره 10م بود.”

 

 

وی  به عدم حضور برخی از استارتاپ ها یا شرکت ها نسبت به سالهای گذشته هم اشاره ای کرد و گفت: ” علیرغم اینکه اسنپ سال گذشته جایزه کسب کرده بود ولی در جشنواره امسال حضور نداشت، دیجی کالا هر ساله در جشنواره حضور دارد و معمولاً جایزه بهترین فروشگاه اینترنتی را به خود اختصاص می دهد.” او اضافه کرد که بسیاری از کسب و کارها از استارتاپ کار خود را شروع کردند و بعد از چند سال رشد کرده اند و در حد کمپانی های بزرگ ظاهر شده اند و امسال هم از بین حدوداً 30 استارتاپ شرکت کننده حتماً چند تا از آنها به عنوان سایت یا اپلیکیشن برتر شناخته شده و در سال های آینده جایزه خواهند برد.

در ادامه در مورد سیستم امتیازدهی و نحوه داوری جشنواره حرف زدیم و ایشان در این مورد گفت که بزرگی یک سایت یا اپلیکیشن یا برنده شدن آن در دوره های قبلی تأثیری بر داوری ندارد و همه سایت ها برای شرکت آزاد هستند ولی باید معیارها و ملاک های داوری از جمله رابط کاربری، به روز بودن و خیلی معیارهای دیگر را رعایت کنند.

آقای سروری در مورد خطا در دسته بندی سایت ها اشاره ای کرد و گفت: “موردی که داوران خیلی پیرامون آن بحث می کردند دسته بندی اشتباهی بعضی از سایت ها یا اپلیکیشن ها بود و امیدوارم در سال های آینده این خطاهای کوچک از بین بروند.” او به سایت چهره های معروف هم اشاره ای کرد و گفت: “هر سال سایت آقای رضا عطاران حضور داشت ولی چون تغییر چندانی در سایت ایشان رخ نداده بود امسال جزء کاندیداها نبود و سایت پژمان بازغی برنده شد.”

او به سایت هایی که زیرمجموعه برگزارکنندگان و داوران جشنواره بودند و جایزه برده بودند اشاره کرد و گفت: “همانطور که پیش تر هم گفتم همه سایت ها برای شرکت در جشنواره آزاد هستند و اکوسیستم مشخصی برای کسب و کارهای آنلاین وجود دارد. صرفاً نمی توان گفت که چون سایتی زیرمجموعه برگزارکننده یا غرفه دار است برنده خواهد شد، چون من در جریان داوری ها بوده ام و می دیدم که داوران تا آخرین لحظات بر اساس نمودارها تصمیم گیری می کردند. من فکر می کنم برند بودن و معروف بودن بعضی از سایت ها بر آرای مردمی اثر گذاشته بودند. بعضی از سایت ها هم از نظر آرای مردمی و هم آرای داوران در جایگاه بالایی قرار داشتند و برنده شدند. من فکر می کنم نظرات انتقادی در این مورد شخصی هستند.”

آقای آرش سروری در ادامه افزودند که جشنواره وب و موبایل دارای سابقه درخشان 10 ساله است و بهتر است به جای پرداختن به حواشی خودمان را بهبود دهیم تا در سال های آینده در بین نامزدها یا برنده ها باشیم.

در انتها در مورد جشنواره وب و موبایل یازدهم هم صحبت هایی شد و گفته شد که تیم ها و افراد مختلف بلافاصله پس از پایان این جشنواره برای برپایی جشنواره یازدهم که سال آینده برگزار خواهد شد خود را آماده می کنند و امیدوار خواهیم بود که در جشواره وب و موبایل یازدهم شاهد تغییرات و بهبود هرچه بیشتر باشیم.

 

 

 

 

 

سربلند مشابه

Simmilar Sarboland
مدت زمان مطالعه
مصاحبه زرافه با وب24

از تجربیات مدیرعامل وب24 بشنوید

فرصتی ایجاد شد تا با آقای رضا شیرازی مدیرعامل Web24 در دهمین جشنواره وب...

مدت زمان مطالعه
مصاحبه زرافه با بنیانگذار وردپرس

مصاحبه زرافه با بنیانگذار همیاروردپرس و ژاکِت

بیشتر کسانی که با وبسایت سر و کار دارند با سایت ساز وردپرس هم...

مدت زمان مطالعه
راهکارهای مالی استارتاپ ها

مصاحبه با مدیر محترم مجموعه مدبران هما

در جریان نمایشگاه وب و موبایل ،در غرفه مجله زرافه مصاحبه ای با آقای...

(1 votes, average: 5٫00 out of 5)

نظرات کاربران

User Comments