گفتگو با مدیر سرمایه گذاری AddVentures

1397/02/02
مصاحبه زرافه
02 اردیبهشت

دوربین زرافه این بار در فضای نمایشگاهی جشنواره وب و موبایل روبروی مدیر سرمایه گذاری استارت آپ AddVentures قرار گرفت و با آقای مرتضی قرائی در مورد دغدغه هایی که استارت آپ ها امروزه برای پیدا کردن سرمایه گذار با آن مواجه هستند صحبت کردیم.
شرکت AddVentures یک شرکت سرمایه گذاری است که با ساختار VC و به منظور ارتباط راحت تر میان سرمایه گذاران و استارت آپ هایی که نیاز به حمایت دارند راه اندازی شده است. از زمان تاسیس این شرکت 6 ماه می گذرد و آقای قرایی تاکید می کند که نهایت سعی تاسیس کنندگان و مدیران این شرکت رعایت ساختار GP/LP بوده است. در این ساختار سرمایه گذار دخالتی در تصمیم گیری ها ندارد و یک تیم متخصص در کنار سرمایه گذاران و استارت آپ ها قرار می گیرند تا بتوانند علاوه بر ورود سرمایه به شرکت کمک های استراتژیکی مانند portfolio managing و mentoring را در اختیار استارت آپ ها قرار دهند.

 

 

آقای قرائی در پاسخ به سوال مجله زرافه که چه نوع استارت آپ هایی را مورد حمایت قرار می دهند اذعان داشتند: ” ما در واقع مجموعه ای از شاخص ها برای اینکه وارد چه حوزه ای از استارت آپ ها بشویم داریم و یک خصوصیت بارز در این زمینه آنلاین بودن کسب و کار می باشد. فعلا در مورد حوزه های مربوط به کسب و کار محدودیتی نداریم و برای سرمایه گذاری در حال حاضر بیشتر تمرکزمان بر روی استارت آپ هایی است که در مراحل اولیه قرار دارند و نیازمند سرمایه گذاری می باشند. ”
ایشان اعتقاد داشتند با رشد فضای کسب و کاری در ایران و زیاد شدن تجارب استارت آپ ها نیاز به mentoring بیشتر احساس می شود و در زمینه هایی که استارت آپ ها نیاز به این خدمات دارند AddVentures بدون اجبار خاصی به آنها کمک می کند.

مدیر سرمایه گذاری AddVentures در ادامه به بحث تشخیص زمان مناسب برای ورود سرمایه گذار به استارت آپ اشاره کرد و گفت نیاز به سرمایه گذار تا حد زیادی به business model استارت آپ بستگی دارد و رفتن به سمت سرمایه گذاران با بروز مشکل در روند مالی کار درستی نیست چرا که چنین زمانی دیر است و در عین اینکه روند رشد استارت آپ را به مخاطره می اندازد انرژی زیادی را نیز به هدر می دهد. بهترین زمان برای چنین کاری باید توسط برنامه های ماهانه استارت آپ ها تعیین شود و با پیش بینی و برنامه ریزی برای سه ماه یا شش ماه آینده، زمان مناسب برای جذب سرمایه گذار با توجه به نیازهای مالی استارت آپ در آن بازه ی زمانی مشخص شود.
در ادامه ی صحبت هایی که با جناب آقای قرائی انجام شد ایشان در مورد مراحل مختلف سرمایه گذاری با توجه به رشد مرحله ای استارت آپ ها صحبت هایی داشتند و نظر خودشان را درباره ی بحث چالش برانگیز سرمایه گذاری از سوی یک مجموعه یا جذب سرمایه گذار از سوی چند مجموعه ی مختلف را بیان نمودند. در پایان مصاحبه به درخواست مجله اینترنتی زرافه ایشان به طور خلاصه به نکاتی اشاره کردند که برای هر استارت آپ می تواند مفید و راهگشا باشد.

سربلند مشابه

Simmilar Sarboland
مدت زمان مطالعه
مصاحبه زرافه با وب24

از تجربیات مدیرعامل وب24 بشنوید

فرصتی ایجاد شد تا با آقای رضا شیرازی مدیرعامل Web24 در دهمین جشنواره وب...

مدت زمان مطالعه
مصاحبه با بنیانگذار آواتک

دوربین زرافه روبروی بنیانگذار شتابدهنده آواتک

جناب آقای محسن ملایری بنیانگذار و مدیرعامل شتابنده ی نام آشنای آواتک است که...

مدت زمان مطالعه
مصاحبه با آرش سروری

مصاحبه با آرش سروری در جشنواره وب 10م

یکی از چهره های جشنواره وب و موبایل دهم آقای آرش سروری عضو شورای...

(1 votes, average: 5٫00 out of 5)

نظرات کاربران

User Comments