7 مورد از مهلک ترین اشتباهات برندها در شبکه های اجتماعی

1397/03/02
7 مورد از مهلک ترین اشتباهات برندها در شبکه های اجتماعی
02 خرداد
مدت زمان : 10 دقیقه
نویسنده : پیمان حسنی

اشتباهات رایج و شناخته شده ای در شبکه های اجتماعی وجود دارند که تقریباً همه برندها سعی می کنند از آنها دوری کنند، مثل خرید فالوور! اما دسته ای از اشتباهات برندها در شبکه های اجتماعی وجود دارند که نادیده گرفته می شوند. در این مقاله به 7 مورد از مهلک ترین اشتباهات برندها در شبکه های اجتماعی که هنوز هم برندها به آنها مرتکب می شوند می پردازیم.

 

مهمترین اشتباهات برندها در شبکه های اجتماعی

اشتباهاتی که می توانند برنامه های برندینگ در شبکه های اجتماعی را تحت تأثیر قرار دهند شامل موارد زیر هستند:

  • نبود استراتژی یا برنامه مشخص
  • برندینگ نامشخص
  • پروفایل ناقص
  • عدم شناخت مخاطبین
  • افراط و تفریط در ارسال پست
  • عدم بهره گیری از ابزارهای شبکه های اجتماعی
  • بی جواب گذاشتن کامنت ها و انتقادات

در ادامه به توضیح مختصری در مورد هر یک از این موارد می پردازیم.

 

1. نبود استراتژی یا برنامه

برای موفقیت در بازاریابی شبکه های اجتماعی باید آمادگی خوبی داشته باشید. یکی از اشتباهات رایج بسیاری از برندها بی برنامگی است. ایجاد یک استراتژی مفید برای شبکه های اجتماعی به شما کمک می کند تا هم پست ها را مرتب منتشر کنید و هم به اهداف مورد نظرتان برسید. داشتن برنامه به شما کمک می کند تا کمپین ها و رویدادهای جالب توجهی ایجاد کرده و با درگیر کردن مخاطبین تعداد فالوورها را زیاد کنید.

با ایجاد استراتژی و پیش بینی اتفاقات آینده میزان نرخ مشارکت کاربران را افزایش داده و می فهمید که چه زمانی باید فعالیت های خود را برای حضور بهتر بیشتر کنید. منتشر کردن پست ها با بی برنامگی راحت تر است، ولی با برنامه ریزی نهایتاً فضای خوبی برای رشد و خلاقیت ایجاد می کنید. رشد و خلاقیت، از مهم ترین فاکتورها برای داشتن حضوری موفق، با ثبات و پررنگ در شبکه های اجتماعی هستند.

 

2. برندینگ نامشخص

با جوّ فعلی شبکه های اجتماعی نداشتن یک صدای برند مشخص و تعریف شده خطای بزرگی است. برای اینکه بتوانید توجه کاربران را به خود جلب کرده و کاری کنید که آنها بتوانند صدای شما را از بین همهمه دیگر برندها بشوند، باید ظواهر برند خود را به طور ویژه، مشخص کنید. برای انجام چنین کاری باید:

  • لحن مشخصی برای کپشن ها داشته باشید،
  • قالب یا ظاهر معینی برای پست ها بسازید،
  • و مطالبی که به برند شما مربوط هستند را منتشر کنید.

مجموع اینها یعنی باید داستان برند خود را هم به خوبی بدانید و نحوه بازگو کردن آن به شکلی که برای مخاطبین جذاب و قابل فهم باشد را بدانید.

 

3. پروفایل ناقص

عدم تکمیل صحیح قسمت بیوگرافی (bio) یا باقی فیلدهای موجود در پروفایل شبکه های اجتماعی، یعنی از دست دادن فرصتی عالی برای جلب توجه کاربران. اطلاعاتی که در بخش پروفایل خود وارد می کنید به شما امکان می دهند تا در زمان بسیار کمی که دارید، توجه آنها را به سمت خود جلب کنید. بنابراین سعی کنید بخش های بایو و درباره ما را حتماً تکمیل کرده و اگر امکان دارید کلمه کلیدی مورد نظر خود را با هشتگ در بخش بایو بنویسید.

 

اپل از برندهایی است که بهترین استفاده را از بخش Bio میکند

 

از آنجا که پروفایل های شبکه های اجتماعی و محتویات آنها در نتایج موتورهای جستجو رتبه بندی می شوند پر کردن آنها ضروری است. استفاده از تصویر باکیفیت برای پروفایل و همچنین قسمت هدر را فراموش نکنید. برای تصویر هدر می توانید تصویر تبلیغاتی قرار داده و فرصت خوبی برای نشان دادن خلاقیت دارید.

 

4. عدم شناخت مخاطبین

یکی از بزرگ ترین اشتباهات برندها در شبکه های اجتماعی عدم شناخت مخاطبین خود است. یعنی نمی دانند فالوورهای آنها چه زمان هایی بیشتر به شبکه های اجتماعی سر زده و با چه نوع پست هایی ارتباط برقرار می کنند و به طور کلی از اینکه علاقه مندی ها و سلیقه های مخاطبین چیست بی خبرند.

به علت وجود انواع و اقسام محتواها در شبکه های اجتماعی، یکی از بهترین روش ها برای برجسته کردن برند و متمایز شدن از دیگران تولید محتوا بر اساس نیازها و علایق آنهاست. فرض کنید با فردی قرار ملاقات گذاشته اید و حین ملاقات او فقط از خودش تعریف می کند. از ملاقات با چنین فردی پشیمان شده و آرزو می کنید ملاقات زودتر تمام شود.

شبکه های اجتماعی نیز به همین گونه اند؛ شبکه اجتماعی یعنی ایجاد روابط اجتماعی. روابط اجتماعی موفق نیز اصلاً رابطه ای یکطرفه نیستند. مخاطبین دوست ندارند فقط تبلیغ محصولات یا فروش اجباری آنها را ببینند. رویکرد مدرن در شبکه های اجتماعی یعنی اهمیت دادن به زندگی مخاطبین و تلاش برای ارزشمند شدن برای آنها.

اشتباه دیگر برندها فعالیت در شبکه هایی است که تأثیری در نرخ تبدیل نداشته یا اینکه اصلاً مخاطبین آنها فعالیتی در آن شبکه ها نمی کنند. تلاش برای حضور در همه شبکه ها فکر خوبی است، ولی چشم پوشی از شبکه هایی که هیچ تأثیری در کسب و کار شما ندارند به شما فرصت می دهد تا انرژی و زمان خود را برای شبکه های ارزشمندتری که در نرخ تبدیل نقش بزرگ تری ایفا می کنند صرف کنید.

 

5. افراط و تفریط در ارسال پست

ماهیت بعضی از کسب و کارها مثل خبری، به گونه ای است که باید روزانه چند ده پست در شبکه های اجتماعی منتشر کنند. ولی این قانون لزوماً برای همه کسب و کارها صدق نمی کند. مهم ترین نکته این است که باید بالانس را رعایت کرده و به تعدادی پست منتشر کنید که مخاطبین زده نشوند.

پیشنهاد می شود هفته ای حداقل 3 پست منتشر کنید؛ با این کار هم کاربران را درگیر نگه داشته اید و هم به رشد کسب و کار خود کمک کرده اید. اما بهترین روش برای دانستن اینکه چه تعداد پست برای مخاطبین بهتر است، آزمایش و مقایسه نتایج است. آنقدر آزمایش کنید تا به تعداد ایده آل برسید.

 

6. عدم بهره گیری از ابزارهای شبکه اجتماعی

عدم استفاده از ابزارهایی که شبکه های اجتماعی در اختیار کاربر می گذارند، یکی دیگر از اشتباهات برندها در شبکه های اجتماعی است که اکثر برندها نیز به آن دچار می شوند. با به کارگیری ابزارهایی که مختص هر شبکه اجتماعی هستند می توان محتواها را خلاقانه تر کرد. اگر حوصله کنید و وارد جزئیات هر شبکه شوید ابزارهای مفیدی پیدا خواهید کرد که کار راحت کرده اند.

مثلاً توئیتر قابلیت اضافه کردن نظرسنجی به توئیت را دارد و در اینستاگرام بوسیله قابلیت های استوریز، نظرسنجی و استیکر کارهای خلاقانه ای می توان کرد. با کمی کنجکاوی در این ابزارها حتماً موردی که برای کسب و کار شما مفید باشد را پیدا می کنید.

 

با Instagram Polls نظرسنجی های بامزه ای می توان ترتیب داد

 

7. بی جواب گذاشتن کامنت ها و انتقادات

از بحث کردن با ترول ها به هیچ جایی نمی رسید، ولی به هیچ عنوان انتقادات سازنده را نادیده نگیرید. از این فرصت استفاده کرده و به مخاطبین نشان دهید که به پیشنهادات و انتقادات آنها اهمیت می دهید. اگر مشکل به اندازه ای بود که امکان حل و فصل آن در شبکه اجتماعی وجود نداشت، از منتقد بخواهید تا مستقیماً از طریق ایمیل با شما تماس بگیرد.

 

از امتحان کردن نترسید

این بود 7 اشتباه مهلک برندها در شبکه های اجتماعی. به عنوان نکته جانبی و پایانی به شما توصیه می کنیم از آزمایش کردن و امتحان کردن چیزهای جدید نترسید. شبکه های اجتماعی بسیار انعطاف پذیر و همواره در حال تغییرند. این تغییرات سلیقه کاربران را نیز عوض می کند. با در نظر گرفتن این موضوع از امتحان کردن متدهای جدید نترسیده و سعی کنید تا برای نشان دادن شخصیت برند خود راه های بامزه را هم امتحان کنید. چون همانطور که می دانید رسالت اصلی شبکه های اجتماعی سرگرم کردن کاربران بود.

در انتها پیشنهاد می کنیم مقاله مشابه اشتباهات رایج استارتاپ ها در استراتژی شبکه های اجتماعی را مطالعه کنید و نظرات خود را در قسمت کامنت های این مقاله با ما در میان بگذارید.

مقالات استارتاپی مشابه

Simmilar Startup article
مدت زمان مطالعه 5 دقیقه
استارتاپ یا استارت آپ

استارتاپ یا استارت آپ ؟ مسئله این است!

استارتاپ یا استارت آپ ؟ مسئله ای کوچک که از بزرگان اکوسیستم استارتاپی تا...

مدت زمان مطالعه 10 دقیقه
Pitch deck چیست

Pitch deck چیست ؟ یک نمونه Pitch deck شامل چه چیزهایی است؟

تا به حال استارتاپی راه اندازی کرده اید؟ اگر در حال حاضر استارتاپی راه...

مدت زمان مطالعه 8 دقیقه
استارتاپ یونیکورن چیست

استارتاپ یونیکورن چیست ؟ تفاوت استارتاپ یونیکورن با استارتاپ های دیگر چیست؟

استارتاپ یونیکورن چیست ؟ چقدر در مورد استارتاپ یونیکورن ها می دانید؟ استارتاپ یونیکورن...

(2 votes, average: 3٫50 out of 5)

نظرات کاربران

User Comments