3 عامل اثرگذار بر موفقیت استارت‌آپ ها

1397/03/22
سه عامل موفقیت استارت آپ4
22 خرداد
مدت زمان : 8 دقیقه
نویسنده : giraffemag

عوامل اصلی برای موفقیت استارتاپ

راه اندازی یک استارتاپ کار چندان مشکلی نیست. برای راه اندازی یک استارتاپ شما به مقداری پول و ابزارهای جانبی دیگری نیاز دارید که معمولاً به راحتی فراهم می شوند. در ابتدای راه شروع یک کسب و کار، شما نیازی به مقدار زیادی از این عوامل ندارید و می توانید با فراهم کردن چند مورد از ضروری ترین نیازها استارتاپ خود را شروع کنید. اما 3 عامل حیاتی برای موفقیت استارتاپ وجود دارد که باید از ابتدای شروع فعالیت استارتاپی از آن ها استفاده کنید.

سه عامل بسیار ضروری و مهم برای موفقیت استارتاپ وجود دارد که در بالادست همه عوامل دیگر قرار می گیرند. ممکن است همه عوامل جانبی را در اختیار داشته باشید، اما نبود این سه عامل ضروری باعث شکست استارتاپ شما شود.  این سه عامل اصلی در درون شما هستند و وابسته به توانایی های شخصی شما می باشند. به یاد داشته باشید که این سه عامل مهم برای موفقیت یک استارتاپ نه تنها در حد شعار نیستند بلکه موفقیت کسب و کار شما به آن ها وابسته است. عوامل اصلی موفقیت استارتاپ شامل قدرت ذهن، قلب و دستان شما هستند.

 

به عبارت دیگر سه عامل زیر نقش اصلی را در موفقیت استارتاپ ایفا می کنند:

  1. توانایی ذهنی در ارائه ایده ای با کیفیت
  2. باور و اعتقاد قلبی
  3. تلاش و کوشش بی دریغ

در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا بیشتر درباره این سه مورد برای شما توضیح دهیم.

 

خلق ایده های نو

 

1- تأثیر ایده های نوآورانه و باکیفیت

فرقی نمی کند کسب و کار شما کوچک یا بزرگ باشد. استارتاپ هایی که با ایده ای نوآورانه شروع شده باشند و یا مزیت رقابتی آن ها از ایده ای نو و جذاب شکل گرفته باشد موفق تر خواهند بود. اگر به محیطی که استارتاپ های کنونی در حال فعالیت در آن هستند دقت کنید، متوجه می شوید که بیشتر استارتاپ های موفق از ایده های نو و جذاب به دست آمده اند. فرقی نمی کند که این ایده یک مشکل را حل کرده باشد یا کیفیت زندگی را بهبود بخشیده باشد و یا این ایده چقدر بزرگ و یا کوچک باشد. مهمترین نکته این است که ایده نوآورانه باشد و ارزشی جدید خلق کند. اگر دوست دارید بدانید برای خلق ایده باید از کجا شروع کنید مقاله راهنمای خلق ایده کسب و کار می تواند کمک بسیار زیادی به شما کند.

هر شخصی دارای ویژگی ها و توانایی های ذهنی منحصر به فردی است. یکی از مهمترین کارهایی که می توانید انجام دهید این است که فکر کنید که چه کاری را بهتر از بقیه انجام می دهید و چه کاری را به روشی متفاوت و خاص به انجام می رسانید.

 

باور داشتن

 

2- قدرت باور و اعتقاد قلبی

آنچه که ایده خوب شما را بارور می کند و آن را به نتیجه می رساند، بدون شک قدرت باور و اعتقاد قلبی شما به موفقیت آن است. باور و اعتقاد قلبی به معنای واقعی جواب می دهد. مطمئناً اگر شما به ایده خود اعتقاد و باور کامل نداشته باشید نمی توانید دیگران را برای کمک به خودتان در این راه متقاعد کنید. برای متقاعد کردن دیگر اعضای تیم برای تلاش در راه رسیدن به هدف و حتی برای متقاعد کردن سرمایه گذاران، در ابتدا باید بتوانید موفقیت ایده را به خودتان تلقین کنید. اگر نمی توانید با ایده خودتان کنار بیایید و به آن باور داشته باشید بهتر است به دنبال ایده ای بگردید که بتوانید چشم اندازی برای آن تصور کنید.

یکی دیگر از فواید باور و اعتقاد قلبی در راه موفقیت کسب و کار ایجاد روحی آرام و بدون ترس است که بتواند پذیرای مشکلات سد راه موفقیت باشد. یاد بگیرید که بر ترس خود غلبه کنید و با اطمینان در راه رسیدن به اهداف خود به راهتان ادامه دهید. ترس می تواند در وجودتان رشد کند و باعث از کار افتادگی شما شود. از بین بردن ترس و مقابله با امواج منفی درون، نیازمند تلاشی هوشمندانه است.

برای شروع بهترین کار این است که از اهدافی که به تعویق می اندازید یادداشت بردارید. همچنین بهتر است از کارهای مفیدی که عادت به انجام آن ها داشتید، اما این عادت را ترک کرده اید نیز یادداشت بردارید. علت به تعویق انداختن اهداف خود و ترک عادات مفید را نیز از خود بپرسید. قطعا این موانع باور ها و اعتقادات بیمار قلبی شما هستند. با شناسایی آن ها می توانید تغییرشان دهید و راه را برای رسیدن به موفقیت های بیشتر برای خود هموار کنید.

 

سخت کوشی

 

3- تأثیر تلاش و کوشش بی دریغ در موفقیت استارتاپ

بدیهی است که ایده شما هر چقدر هم فوق العاده باشد و به هر میزان نیز به آن باور و اعتقاد قلبی داشته باشید، تا زمانی که جامه عمل نپوشند به هیچ مقصدی نمی رسند. البته تنها عملی شدن ایده ها نیز کافی نیست و موفقیت استارتاپ نیازمند تلاش کافی می باشد.

افرادی که به پیروزی و موفقیت در پی شانس زیاد اعتقاد دارند بهتر است به خرید بلیط قرعه کشی در مسابقات فکر کنند. اما اگر شما به موفقیت در پی تلاش و کوشش فراوان اعتقاد دارید، چهارچوب فکری شما به یک کارآفرین نزدیک تر از دیگر افراد است. در راه موفقیت در کسب و کار لغت شانس بی معناست. در حقیقت، موفقیت استارتاپ شما به خواست و اراده شما برای تلاش بیشتر گره خورده است.

به یاد داشته باشید، افرادی که با کار و تلاش فراوان خو گرفته اند، در مقابله با چالش ها و مشکلات پیش رو دچار ابهام و گیجی کمتری می شوند. این افراد علاقه و شوق بیشتری برای کسب مهارت های مختلف دارند و البته این مهارت ها را نیز بهتر و سریع تر و مفید تر به کار می گیرند.

برخلاف آنچه که تصور می کنید، تفکرات الهام بخش و نجات دهنده بیشتر از اینکه در زمان فکر کردن به سراغ ما بیایند در زمان انجام کار و تلاش بیشتر به ذهن ما خطور می کنند. گذشته از تمام این ها، طبق تحقیقات انجام گرفته، افراد سخت کوش نسبت به افراد آسان گیر و تنبل بیشتر عمر می کنند.

حسن ختام این مطلب را نیز با جمله ای از توماس ادیسون به شما تقدیم می کنیم: “یک درصد از نبوغ الهام است و 99 درصد دیگر آن سعی و تلاش و زحمت است.”

مقالات استارتاپی مشابه

Simmilar Startup article
مدت زمان مطالعه 10 دقیقه
گام صفر . پیش از شروع

24 گام برای موفقیت استارت آپ – گام صفر!

یک استارت آپ از چه چیزی شروع می شود؟ وقتی با علاقمندان حوزه ی...

مدت زمان مطالعه
قوانین فضای استارتاپی

5 موضوعی که قبل از کارکردن در محیط استارتاپی باید بدانید

کار کردن در محیط استارتاپی جذاب است، آنقدر جذاب که بسیاری از افراد حاضر...

(1 votes, average: 5٫00 out of 5)

نظرات کاربران

User Comments